13 dec PAGONY PALACE RENDEZVÉNYKÖZPONT 2024 NYÍREGYHÁZA
Beépítési változatokkal vizsgáltuk és a megbízóinkkal a helyszínen is alaposan mérlegeltük a leendő Rendezvényközpont helyszínrajzi elrendezésének lehetőségeit. Az elhelyezést nagyban determinálta a 2000-es évek elején épült konyhaépület, amely eddig a provizórikus esküvői rendezvény-sátrat szolgálta ki, és fogja az új rendezvényközpontot is étellel kiszolgálni majd. A konyhától délre fekvő sátor továbbra is üzemben marad, így kézenfekvő, hogy az új csarnoképület a konyhától északra, ahhoz közvetlenül csatlakozva építsük meg.
Végül is a régi és az új épületet egy köztes szerviz folyosóval elválasztva, a konyha épület tengelyébe helyeztük el a rendezvénycsarnok hosszhajóját, ami így egészen az északi telekhatár előkertjéig terjeszkedhet. Kiszolgálása így a legoptimálisabb lesz. A rendezvényház főbejárata így értelemszerűen keresztszárnyként adódik, a nála magasabb hosszanti szárnyra merőlegesen kialakítva. Így kínál ugyanis a vendégeknek reprezentatív megérkezést a meglévő nagy parkolóból indulva.
A tervezett rendezvénycsarnok építészeti kialakítását alapvetően a Pagony és Timpex márkanéven futó méretes épületek látványa befolyásolja. A régi istálló épületek, az 2017-ben átadott Timpex Aréna és a Pagony Hotel most bővülő tömbje is mind hatalmas nyeregtetős csarnok- illetve szállás-épületek. Ráadásul a jellegzetes atmoszférájukat a homlokzatokat burkoló rusztikus tégla burkolata és a nagyméretű tetőik homogén szürke fedése adja. Nem beszélve a környezetük tágasságáról, amely az érkezőknek és a bent lévőknek is pompás rá- és kilátást kínál majd a Rendezvényközpont környezetében és helyiségeiben is.
A csarnoképület belsőépítészeti kialakítása is vetekszik majd a méltán országos hírű lovas aréna fegyelmezett ragasztott fa tartóinak eleganciájával, és a Pagony Hotel belső tereinek színvonalával. Ahogy az egy középülethez illik.
A homlokzatokat nagy és összefüggő szürkésbarna klinkertéglával burkolt falak és a méretes üvegfelületek dominálják. Meghatározó eleme a háznak a hatalmas csarnok – részben felülvilágítós – kereszteződő nyeregtető fedése, amit 30×60-as kékesfekete szálcement síkpalával építünk majd, egyszeres fedéssel. A bejárati homlokzatokat a nyeregtető oromzatait adó nyersen látszó ragasztott fatartó szarufák dominálják majd.
Vezető tervező: Ekler Dezső
Építész: Győri Balázs
Látványterv: Berki Bálint
Statikus tervező: Kácsor István – BEMP Kft.
Épületgépész: Tímár Tamás – Opti-Team Épületgépészeti Bt.
Elektromos tervező: Rácz Géza – VILL-TERV KFT.
Táj –és kertépítész tervező: Lipcsei Ágnes e. v.
Tűzvédelmi tervező: Tóth Imre
Sorry, the comment form is closed at this time.